po co myć mleczaki, one i tak wypadną..

ostatnio coraz częściej spotykam się z tym, że rodzice nie myją dzieciom zębów, tłumacząc się tym, że to mleczaki, że one wypadną, że dziecko nie chce myć, że płacze..
wielu również myśli, że chore mleczaki wypadną, a w ich miejsce urosną zdrowe zęby stale..

próchnica to bakteria, która bez problemu się rozprzestrzenia, należy więc dokonać wszelkich starań, aby nie wystąpiła. utrzymanie dobrej higieny jamy ustnej jest ważne, szczotkując zęby, nitkując i płucząc obniżamy ryzyko zachorowania.

wiadomo, że dziecko w wieku przedszkolnym-wczesnoszkolnym samodzielnie nie umyje prawidłowo zębów, więc pomoc rodzica jest wskazana.

zęby należy myć ok. 30 minut po posiłku, ponieważ myjąc od razu wcieramy w zęby kwas, który osłabia i demineralizuje szkliwo. zęby myjemy min. 2 minuty.bardzo ważne jest mycie zębów przed snem – nocą szczególnie rozwijają się bakterie próchnicowe.

dbanie o mleczne zęby jest bardzo ważne, przedwczesna ich utrata może prowadzić do zaburzeń narządu żucia, wad zgryzu, nieprawidłowego wyżynania się zębów stałych.

W kolejnych postach wyjaśnię metody prawidłowego szczotkowania zębów, jaką wybrać szczoteczkę dla siebie i dzieci oraz jak sprawdzić czy nasze zęby są dokładnie umyte.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s